Trzeci turniej „China Town” Weiqi Cup 2023r , największy w Europie tego roku

Trzeci turniej „China Town” Weiqi Cup 2023r , największy w Europie tego roku

Sponser: Restauracja China Town w Warszawie

Gra w Weiqi(Go) zyskuje coraz większe zainteresowanie polskich graczy. Obecnie odnotowuje historyczny Sukces: III Turniej Weiqi "China Town", który jest jednym z turniejów klasy Grand Prix Europy, bije rekordy prawie 200 graczami z 22 krajów i niebagatelną pulą nagród 10,000 euro!
Polska społeczność Weiqi wchodzi na europejską scenę z zapierającym dech w piersiach osiągnięciem: trzeci turniej Weiqi Cup w 2023 ustanowił nowy standard pod względem liczby uczestników oraz puli nagród w historii Weiqi w Polsce.
Historia Sukcesu
W poprzednim roku Polska była świadkiem wyjątkowego wydarzenia, kiedy to odbył się drugi Turniej Puchar “China Town” Weiqi Cup. Turniej ten nie tylko kontynuował misję promowania i nauczania tej fascynującej gry strategicznej i taktycznej, ale także przyciągnął znacząco większą liczbę uczestników niż jego pierwszy poprzednik. W porównaniu z pierwszym Turniejem “China Town” Weiqi Cup z 2014 roku, liczba uczestników wzrosła o aż 37%. Rok 2022 przyniósł 80 uczestników, co było znacznym krokiem w rozwoju społeczności graczy Go w Polsce.
Międzynarodowy wpływ
Jednak to nie wszystko. Turniej “China Town”Weiqi Cup w 2023 jest jeszcze bardziej międzynarodowy – prawie 200 graczy z ponad 22 krajów już zapisało się na udział w tegorocznym turnieju. Spośród nich 7 to profesjonalni gracze Go z Europejskiej Federacji Go, co podkreśla prestiż i znaczenie tego wydarzenia na europejskiej scenie Weiqi. Turniej uzyskał klasę Grand Prix Europejskiej Federacji Go, dzięki czemu gracze profesjonalni uzyskają punkty oraz miejsce do udziału w walce o tytuł Finał Grand Prix Europy 2023 w Londynie 28 grudnia.
Wzrost Puli Nagród
Ponadto, tegoroczna edycja turnieju przyciąga uwagę graczy nie tylko ze względu na swoją renomę, ale także dzięki spektakularnemu wzrostowi puli nagród. Dzięki hojności Sponsora Sieci Restauracji Chińskich China Town w Warszawie, która działa od 1997 roku, pula nagród wynosi teraz aż 10,000 EUR. To spektakularny wzrost w porównaniu z 2,000 EUR z ubiegłego roku.
Podsumowanie
Turniej Weiqi Cup w 2023 roku to bez wątpienia wydarzenie, które przyciąga uwagę Weiqi w Europie. Z rekordową liczbą graczy i znacząco zwiększoną pulą nagród, ten turniej staje się ikoną Polskiej społeczności Weiqi. To nie tylko rywalizacja na planszy, ale także symbol współpracy między kulturami i promowania Weiqi w Polsce i za granicą.
Zapraszamy do
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Ul. Dobra 56/66, Warszawa
14-15 października 2023 (sobota i niedziela)

Data publikacji: 13.10.2023

Czytaj więcej

Nasze potrawy

Czytaj więcej

Nasze imprezy

Czytaj więcej

Zobacz ciekawostki

Copyright © 2012 Restauracja China Town .Prowadzimy szkolenia kuchni chińskiej

Powered by Globalvanet