"China Town" w Centrum będzie otwarta w dniu 10 września. Zapraszamy!

Restauracja Chińska "China Town" w Centrum przy Al. Jerozolimskie 87 (Warszawa) będzie otwarta w dniu 10 września. Zapraszamy!

Uważam, że muszę wierzyć w polskie prawo i w polski rząd.

W dalszym ciągu trwa z PIE (Polski Instytut Ekonomiczny) spór dotyczący obowiązywania umowy najmu lokalu zawartej na czas określony do 31.12.2025. Proponowałem PIE by poczekać na wyrok sądu w tej sprawie, a w międzyczasie utrzymać warunki współpracy bez zmian. Jednak PIE mimo, że jest instytucją państwową ucieka się do takich działań jak np. odcięcie wody w lokalu w maju br. Odcięcie wody spowodowało konieczność podjęcia stosownej walki w sądzie o jej przywrócenie. Walkę tę wygraliśmy. Po wznowieniu dostawy wody do lokalu wystąpiliśmy do Sanepidu o pozytywną opinię i zgodę na wznowienie działalności. Sanepid wydał dla nas korzystna decyzję i lokal może znowu pracować – planowana data nowego otwarcia to 10/09/2019. Niestety to nie rozwiązało konfliktu z PIE.
W dniu 21.08.2019 r ok godz. 15:50 miałem spotkanie z panem dyrektorem PIE Piotrem Arakiem oraz panią wice-dyrektor. Pan dyrektor poinformował mnie, że chce wykorzystać siłę i moc instytucji państwowej, jaką reprezentuje, żeby zablokować moją działalność.
Pani wice-dyrektor była cały czas obecna, cytuję słowa dyrektora:
1. Czy sądzi Pan że sąd ochroni interes skarbu państwa czy prywatnej firmy?
2. Dyrektor był zdziwiony postanowieniem sądu w sprawie przywrócenia wody w lokalu. Twierdzi, że może 10 razy odciąć wodę wynajmowanych lokalach.
3. Pytał o inne moje działalności oraz inne lokale sieci China Town, według jego słów prowadzona przeze mnie działalność jest nielegalna i wymaga szczegółowej kontroli i nadzoru organów takich jak Sanepid, Urząd Skarbowy itp. Postara się bym został skontrolowany przez organy tak by spowodowało to zakończenie mojej działalności.
4. Nie zgadza się na propozycję by działać normalnie do czasu wyroku sądu. Zrobi wszystko by utrudnić działalność. Czynsz jednak powinien być dalej płacony wraz z odsetkami – symulował nawet do kiedyś 900 000 zł.
5. Będzie wezwać policję, żeby nas wypędziła.

6.Zna doradca prezydenta Chin Xi Jinping, ma poparcie od niego.        

Pytanie: Czy Państwo myślą, że nasza propozycja (działania w normalnym trybie aż do otrzymania wyroku sądu) jest słuszna? Czy takie działanie PIE bez czekania na wyrok sądu jest słuszne? Którą wersję popieracie?

Dziękujemy za poparcie większości Polaków!
Potrzebujemy więcej wsparcia prawnego i medialnego!

Data publikacji: 23.08.2019

Czytaj więcej

Nasze potrawy

Czytaj więcej

Nasze imprezy

Czytaj więcej

Zobacz ciekawostki

Copyright © 2012 Restauracja China Town .Prowadzimy szkolenia kuchni chińskiej

Powered by Globalvanet